7 internetowych narzędzi, które warto znać, prowadząc biznes
7 internetowych narzędzi, które warto znać, prowadząc biznes
Artykuł partnera
Chcesz uporządkować pracę w firmie, a jednocześnie usprawnić przepływ różnych procesów? Poniżej podpowiadamy kilka narzędzi, które pozwolą ci ułatwić przekazywanie obowiązków, weryfikowanie pracę podwładnych, utrzymywanie stałego kontaktu z ekipą i klientami, a także rozpromowanie twojej firmy, organizacji lub marki. Sprawdź, jakie apikacje i programy warto mieć w swoich zasobach.
1. Planowanie zadań
Dobrze zorganizowana firma działa jak sprawnie naoliwiona maszyna w fabryce. Aby nie musieć co kilka chwil pytać współpracowników o etapy pracy nad poszczególnym projektem, zarządź używanie aplikacji do planowania zadań. Asana czy Trello to programy, w których możesz podzielić dany projekt na etapy, a poszczególne zadania rozdzielić na konkretne osoby i obserwować, kiedy zostały ukończone. Dodatkowo czat pozwala na komunikację wewnątrz zadania i projektu.
2. Przechowywanie plików
Faktury, urlopy, godziny pracy, ale i wszelkie dokumenty wysyłane na zewnątrz do klientów powinny się znajdować w łatwo dostępnym i dobrze strzeżonym miejscu. Najlepszym miejscem dedykowanym takiej formie, a jednocześnie bezpłatnym, jest Google dysk. Pliki dodawane są na chmurę, dzięki czemu każdy pracownik ma do nich dostęp w każdej chwili. Dodatkowo kilka osób może pracować nad jednym plikiem równocześnie.
3. Kalendarz
Od czasów pandemii coraz więcej planujemy online. Jedną z takich przydatnych aplikacji jest kalendarz. W nim można zanotować wszelkie planowane spotkania wewnątrz organizacji czy firmy, przesłać link do rozmowy klientom, a nawet zaznaczyć deadline’y poszczególnych projektów.
4. Planer na media społecznościowe
Niemal każda firma czy organizacja posiada kilka kont w mediach społecznościowych. Gdy używasz codziennie Facebooka, Instagrama, Twittera, LinkedIna, TikToka czy wiele innych kanałów social media, trudnym jest utrzymywanie w nich regularności i porządku. Aby prowadzić je sprawnie przyda się specjalny planer z postami na kolejne dni. Do tego przyda się jedna z aplikacji takich jak: Buffer, Later, Postify, Hootsuite, CoSchedule, Kontentino.
5. Analiza i prowadzenie strony
Samo założenie i wprowadzenie treści na stronę internetową nie wystarcza. Ważne jest, aby co jakiś czas sprawdzać jej zawartość oraz przeprowadzać audyt ze specjalistami SEO. O tym ostatnim przeczytasz więcej na: whitepress.pl. Możesz też przeprowadzić audyt samodzielnie, korzystając z wybranego narzędzia, np. SEMrush, Ahrefs, SurferSEO czy polskich rozwiązań – Senuto czy SEMstorm. Przeczytaj także, jak efektywnie korzystać z Google Analitycs na: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/46/google-analytics-dla-poczatkujacych.
6. Prezentowanie danych
Często na spotkaniach na żywo czy w wersji online przedstawiamy klientom ofertę, propozycję działań lub konkretne rozwiązania. By zaprezentować działania w ciekawy sposób, warto pokazać je w interesujący sposób. Oprócz znanego wszystkim programu PowerPoint, na rynku istnieją także ciekawe narzędzia takie jak Prezi. W tej aplikacji prezentacje mogą posiadać więcej interaktywnych opcji niż w słynnym PowerPoint’cie. Sprawdźcie sami.
7. Komunikacja
Najważniejsza jest komunikacja. Zarówno na etapie wewnętrznym, jak i poza firmą. W czasie pandemicznym sporo spotkań odbywało się wyłącznie w wersji online. Stąd też wiele firm wprowadziło nowe rozwiązania na rynku, aby móc przeprowadzać rozmowy na dłuższy czas niż darmową godzinę. Dodatkowo aplikacje takie jak: Skype, Messenger, Google Chat, Zoom, Microsoft, Slack lub LiveChat pozwalają na szerowanie prezentacji, zapisywanie spotkań oraz komunikowanie pisemne podczas trwania spotkania.