Szkolenia z przywództwa i szkolenia menedżerskie

Interakcja z ludźmi jest częścią twojej pracy? Przewodzisz zespołowi? Uczestniczysz w negocjacjach? Delegujesz? Rozwiązujesz konflikty? Prowadzisz trudne rozmowy? Moje warsztatowe szkolenia menedżerskie pomogą Ci robić to niezwykle skutecznie.

 

Poznajmy się. Nazywam się Michał Chmielecki. Przywództwo to moja pasja.

Od ponad 15 lat prowadzę dynamiczne, praktyczne i zorientowane na wyniki warsztaty i szkolenia z przywództwa i szkolenia menedżerskie w języku polskim i angielskim.

Jestem autorem 3 bestsellerów biznesowych, powadzę projekty doradcze i szkolenia dla firm z rankingów Fortune 500 i Rzeczpospolita 100 oraz najważniejszych instytucji państwowych.

Uwielbiam tworzyć i prowadzić warsztaty, które zaangażują, zainspirują i poprowadzą ludzi do zmiany.

Uważam, że o trenerach i konsultantach najlepiej świadczy kaliber klientów, z którymi pracują.

Proszę zobacz moje referencje

 

Prowadzę 4h, 8h i 16h warsztaty i szkolenia menedżerskie, coachingi indywidualne i grupowe oraz programy mentorskie w języku polskim i angielskim.

Doskonale rozumiem, jak ważne jest wyposażenie zespołu w umiejętności, strategie i różne sposoby myślenia oraz zaangażowanie zespołu w pracę i myślenie zespołowe i integrację. Moje warsztaty są zawsze ukierunkowane na wyniki.

Pracuję na symulacjach i case studies co powoduje, że moje szkolenia menedżerskie są praktyczne i przede wszystkim skuteczne.

Co znajdziesz w mojej ofercie szkoleń menedżerskich? 

 
 

Jeśli nie interesuje Cię formuła tradycyjna i szukasz szkoleń menedżerskich w formule online zajrzyj proszę pod ten link.

Moje szkolenia menedżerskie to dobra decyzja i inwestycja, która zawsze się zwraca.

Zacznij rozwijać swoje umiejętności menedżerskie. Twój przyszły potencjał - podobnie jak twoje przyszłe zarobki w dużej mierze zależą od Twoich decyzji.  

Szkolenia menedżerskie i programy rozwoju kompetencji menedżerskich

Większość organizacji ma własne programy rozwoju przywództwa, jednakże tylko 7 procent określa je jako „najlepsze w swojej kategorii” według badań Harvard Business Publishing. Dane te jasno pokazują, że wiele obecnych programów rozwoju może ostatecznie zawieść zarówno uczestniczących w nich liderów, jak i ich organizacje. Zbudowanie światowej klasy programu rozwoju przywództwa zaczyna się od kwestii wyposażenia liderów w określone umiejętności, narzędzia i modele zachowania, których będą potrzebować, aby pewnie przewodzić innym i budować wydajność ich zespołu lub organizacji. Mając to na uwadze, przedstawiam kilka umiejętności, które powinien obejmować kompleksowy program rozwoju przywództwa.

1. Perswazja i negocjacje

Skuteczni przywódcy nie rządzą siłą autorytetu; inspirują, przekonują i zachęcają innych do urzeczywistniania ich wizji. Ucząc się, jak stosować adekwatną perswazję  i być uczciwym negocjatorem, lider powraca do swojej roli i wie, że nie chodzi o to, kto ma nad kim władzę, ale o to kto ma najlepszy wpływ na pracowników aby osiągnąć określone wyniki. Zamiast wymagać, aby pracownicy zrobili coś ze względu na relacje władzy lub hierarchię, liderzy wykorzystają tę subtelną cechę do budowania relacji, dostosowywania priorytetów i znajdowania korzyści, które ostatecznie prowadzą do ukończenia projektów i osiągania wyników.

2. Komunikacja menedżerska

Szkolenie w zakresie komunikacji jest często podstawą rozwoju przywództwa, ale czy taka forma jest nadal skuteczna i czy przedstawia aktualny stan wiedzy? Jaką przyjmuje formułę? Komunikacja nie jest umiejętnością, której liderzy mogą się nauczyć po prostu czytając książki, oglądając filmy lub słuchając prezentacji na ten temat. U lidera komunikacja odbywa się o każdej porze dnia - w formie prezentacji, rozmów jeden na jeden, rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych, wideokonferencji i oczywiście e-maili. Chociaż nie jest to nowa umiejętność w kontekście rozwoju kompetencji liderów, to należy ją mimo wszystko zoptymalizować, aby była dobrze skrojona i użyteczna zarówno dziś, jak i w przyszłości.

 3. Zarządzanie zespołem

Liderzy odnoszący największe sukcesy wiedzą, że ich sukces zależy bardziej od wyników ich zespołu niż ich własnych. Nie są oni już indywidualnymi współpracownikami i nie będą oceniani w ten sam sposób. Ponoszą odpowiedzialność za działania i wyniki innych, a także za własne, i muszą brać odpowiedzialność za wyniki zespołu – na dobre i na złe. Szkoląc liderów w zakresie tego ważnego rozróżnienia, możesz upewnić się, że będą oni w stanie zdefiniować zakresy odpowiedzialności i rygorystycznie poddawać się tym zobowiązaniom, tak aby każdy mógł odnieść sukces i osiągnąć oczekiwane rezultaty.

4. Zarządzanie zmianą

Organizacja nie jest statyczną jednostką, którą można zamrozić w czasie. Zmiany na rynku, rotacja pracowników, rozwój firmy i niezliczona ilość innych czynników przyczynia się do mnogości zachodzących zmian. Niezależnie od tego, czy zmiany są dla pracowników jak delikatna fala czy silny szkwał, liderzy muszą być przygotowani na przeprowadzenie ich przez zmiany, co wymaga przeszkolenia liderów w zakresie zarządzania zmianą, zanim jeszcze się wydarzą.  Szkolenie w zakresie zarządzania zmianą powinno być częścią każdego programu rozwoju przywództwa, aby zapewnić, że liderzy mogą wykorzystać potencjał płynący z wizji organizacji, zapewnić silne przywództwo niezależnie od lepszych czy gorszych okresów, a także wykorzystać momenty przejściowe w celu poprawy wydajności.

Szkolenie z zarządzania zmianą powinno być częścią każdego programu rozwoju przywództwa.

Chociaż nie jest rzeczą nową, jest mimo wszystko umiejętnością, którą należy zoptymalizować aby była w pełni trafna i użyteczna.

Zamknięcie luki między oczekiwaniami co do doskonałego przywództwa a realiami nieudanych programów szkoleniowych wymaga świeżego podejścia do kwestii rozwoju. Rozważ zatem specyficzne wyzwania stojące przed firmą oraz potrzeby liderów w dzisiejszym świecie. Następnie poproś o wkład obecnych liderów, aby zbudować program rozwoju przywództwa, który będzie skuteczny w oczach wszystkich zaangażowanych osób.