Trudne rozmowy w pracy | Trudne rozmowy z pracownikami | Jak rozmawiać z szefem?
Jak przygotowac się do trudnej rozmowy? | Jak rozmpocząć trudną rozmowę? | Jak dyscyplinować pracowników? | Jak rozmawiać z trudnymi pracownikami? | Konflikt w miejscu pracy | jak zarządzać konfliktem w miejscu pracy? | Jak udzielać feedbacku? | Rozmowa oceniająca pracownika
Te pytania nurtują zarówno młodych, jak i doświadczonych managerów. Trudnych rozmów w biznesie nie unikniemy. Prędzej czy później będziemy musieli dyscyplinować bądź zwalniać pracowników - czasem z ich winy, a czasem z powodu restrukturyzacji firmy. Rozmowa dyscyplinująca może dotyczyć łamania procedur, niekiedy niewłaściwego stroju - nie ma tutaj znanej i stałej reguły, gdyż spektrum trudnych rozmów jest naprawdę duże. Łatwo popełnić w tej materii błąd. Potrzebne jest duże wyczucie i empatia.
Wielu pracodawców nie wie, jak przeprowadzić rozmowę dyscyplinującą z pracownikiem. Niejednokrotnie rozmowa z trudnym pracownikiem nie należy do najprzyjemniejszych czynności i kompletnie nie wiadomo, jak powinno się do niej podejść. Niezależnie od tego, jak często zdarza Ci się przeprowadzać trudne rozmowy – szkolenie z tego zagadnienia może okazać się przydatne w najmniej spodziewanym momencie. Jeśli czeka Cię rozmowa dyscyplinująca, to warto zapoznać się z artykułami w naszej czytelni, aby móc się do niej jak najlepiej przygotować. Przede wszystkim dobrze dowiedzieć się, jak powinna przebiegać rozmowa dyscyplinująca. Przykład, i to nie jeden, znajdziesz na naszym blogu. Pamiętaj — trudne rozmowy w firmie niejednokrotnie są konieczne, aby utrzymać pożądaną jakość świadczonych usług.
Jak przestać unikać trudnych rozmów
Trudne rozmowy są wpisane w prowadzenie biznesu czy bycie menedżerem, a unikanie ich może zaszkodzić naszym relacjom, karierze i interesom. Jeśli jesteś gotowy przestać unikać trudnych rozmów, to tutaj znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci zmienić punkt widzenia, a także kluczowe kroki które powinieneś podjąć by ominąć wszystko co powoduje że unikasz trudnej rozmowy.
Jak udzielać konstruktywnego feedbacku?
Po pierwsze udzielaj więcej uwag pozytywnych niż negatywnych.
Organizacje cechujące się wysoką wydajnością pracy udzielają mniej więcej pięć razy więcej pozytywnych wypowiedzi (wyrażających wsparcie, docenienie, zachętę) niż negatywnych (wyrażających krytykę, dezaprobatę, sprzeciw). Jest tak ponieważ złe emocje są silniejsze od dobrych; nasze mózgi skupiają się bardziej na negatywnych uwagach z opiniami zwrotnymi niż na tych pozytywnych. (Wiesz o tym jeśli kiedykolwiek jedna nieprzyjemna rozmowa popsuła Ci humor na cały dzień). Jak wskazują badania, pozytywna komunikacja koreluje ze znacznie większym zaangażowaniem pracowników. Możesz zgłaszać uwagi twym pracownikom, nawet udzielać im krytyki lub konfrontować się z nimi ale chcesz robić to w kontekście pozytywnym. Właśnie wtedy ujrzysz najlepsze rezultaty i utrzymasz morale i zaangażowanie.
Po czym poznać, że Twój szef sabotuje Twój sukces
Nie każdy zwierzchnik chce sukcesu podwładnego. Czasem z premedytacją działa tak, by sabotować Twoją ciężką pracę i powstrzymać Cię od osiągnięcia sukcesu. Oto kilka typowych działań, na które powinieneś uważać
Pytania ułatwiające rozwiązywanie problemów
W zasadzie wszystkie zadania przywódców obracają się wokół komunikacji i rozwiązywania problemów. Są te istotne, z którymi uporanie się decyduje o „być lub nie być" organizacji, częściej rozwiązywanie problemów sprowadza się głównie do radzenia sobie z trudnymi ludźmi, ich korporacyjnym bełkotem, autopromocją, manipulacyjnym zachowaniem, spiskami i zawistnością.
Trudne rozmowy w pracy - znajdź odwagę by rozmawiać w konstruktywny sposób
Trudne rozmowy w miejscu pracy należą z pewnością do najtrudniejszych zadań menedżera. Nigdy nie jest lekko, niezależnie od tego czy rozmawiamy z podwładnymi, współpracownikami czy przełożonymi. Najtrudniejsze są dla tych, którzy obawiają się konfrontacji i konfliktu i zrobiliby wszystko co możliwe by go uniknąć.
Jednak unikanie trudnych rozmów może prowadzić do dysfunkcji i braku wydajności co może mieć negatywny wpływ na firmę jako całość. Konflikt w miejscu pracy wpływa nie tylko na morale ale też na obroty firmy.
Jak negocjując budować relacje?
Negocjacje wpływają na każdego – duże przedsiębiorstwa, rządy, małe firmy, pojedynczych ludzi. Dla małych i średnich firm jest ważniejszym niż zwykle aby móc zawierać owocne i trwałe porozumienia z wieloma różnymi partnerami.
6 toksycznych zachowań, którymi zniechęcasz do siebie innych
Niezależnie od tego, czy Twoje toksyczne zachowanie jest zjawiskiem nagminnym, czy tylko sporadycznym, kluczowa dla twojego dobrego samopoczucia i sukcesu jest możliwość identyfikowania toksycznych zachowań i szybka ich zmiana. Poznaj 6 najbardziej toksycznych zachowań, którymi możesz zniechęcać do siebie innych
Jak zacząć trudną rozmowę?
Jak zacząć trudną rozmowę? Podczas moich warsztatów często pada się pytanie: jak rozpocząć rozmowę? Oto kilka wzorów inicjowania rozmów:
Chciałabym z tobą omówić coś, co moim zdaniem pomoże nam skuteczniej współpracować.
Chciałabym porozmawiać o XYZ, ale najpierw chcę poznać twój punkt widzenia.
Jak efektywnie delegować zadania
Nieważne, czy jesteś menedżerem czy przedsiębiorcą, delegowanie zadań jest kluczowe, by zmaksymalizować produktywność i nie stracić głowy pośród setek rzeczy do zrobienia. Niestety wiele przedsiębiorców oraz przywódców nie potrafi delegować zadań w sposób efektywny – lub, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne, zwyczajnie nie chce tego robić.
Delegowanie zadań jest jednym z najważniejszych ról lidera – ale delegowanie i efektywne delegowanie to dwie zupełnie odmienne koncepcje.
Najważniejszye zasady, o których należy pamiętać przy trudnych rozmowach z pracownikami
Aby odnieść sukces w przemienianiu pracowników, musisz przestrzegać kilku kluczowych zasad komunikacji: po pierwsze, pamiętaj, że nie chodzi o to, co mówisz, ale o to jak mówisz. Może to brzmieć jak mądrości starej gospodyni domowej, ale w życiu zawodowym ludzie reagują wzajemnością: jeśli okażesz szacunek i współczucie, prawdopodobnie otrzymasz podobną odpowiedź, nawet jeśli masz do czynienia z najbardziej niezręczną i ....